Gydytoja G. Pečiulytė: tradicinė kinų medicina – tai filosofijos, mokslo žinių bei praktinių gydymo būdų visuma

Gydytoja G. Pečiulytė: tradicinė kinų medicina – tai filosofijos, mokslo žinių bei praktinių gydymo būdų visuma

Tradicinė kinų medicina – tai nuostabus daugiau kaip 5000 metų senumo, vis dar tyrinėjamas bei atviras inovacijoms paveldas, neprarandantis aktualumo ir dabartyje. 2010 m. lapkritį UNESCO paskelbė Tradicinę kinų mediciną nematerialiu kultūriniu visos žmonijos paveldu. Ši medicina – tai iš kartos į kartą perduodama filosofinių, mokslinių žinių ir praktinių priemonių visuma. Jos rezultatai, patikrinti ir išbandyti tokios ilgos istorijos bėgyje, rodo, kad tai gali būti puikus pasirinkimas žmonijai, susiduriančiai su daugybe sunkių sveikatos problemų.

Tradicinė kinų medicina suvokia žmogų kaip Kuriančios Visatos Jėgos produktą, kaip šviesos būtybę, šviesos vienetą. Šviesa pasireiškia kaip Qi- energijos- judėjimas kanaluose bei susikoncentravimas rezonatoriuose, arba taip vadinamuose akupunktūriniuose taškuose. Tradicija teigia, kad žmogus ima sirgti tuomet, kai praranda ryšį su Visata, Dangumi, kai yra užvaldomas noro turėti, laimėti, puikybės, ambicijų, pavydo, kai neatlieka Dangaus jam skirtos funkcijos. Kitaip tariant- liga yra pasekme tam tikro dvasinio elgesio. Skausmas, kančia tuomet yra mokymosi mechanizmais. Tradicijos gydantysis stengiasi pažadinti žmoguje jo vidines savireguliacijos galias, tam, kad pastarasis pats pakoreguotų savo situaciją.

Neijing mokykloje, remiantis senaisiais Tradicijos tekstais, manome, kad gydant sergantį žmogų, būtina stebėti, atsižvelgti, koreguoti ne vien fizinius simptomus, tačiau ir jausminius, emocinius, psichinius faktorius, įtakojančius jo ligą. Todėl siūlome būsimiems gydantiesiems, Rytų Tradicijos terapeutams, ugdyti savo dvasinį gyvenimą maldų, meditacijų, Qi Gong, sakralaus šokio bei kitokių dvasinių praktikų bei meno pagalba, tam, kad taptų veiksniu, esančiu pusiausvyroje ir galinčiu perteikti pusiausvyrą, tinkamu Visatos gydančių Jėgų tarpininku.

Tradicija palaiko idėją, kad žmogus sutvertas būti sveika būtybe, gyvenančia pusiausvyroje bei harmonijoje su savimi pačiu bei aplinka, pastoviai besiadaptuojančia ir besivystančia būtybe. Sveikata- visų reikalas ir triūsas. Nuraminti, paguosti, gydyti- ne vien medikų luomo privilegija ar darbas. Kiekvieno žmogaus užduotis- gydyti savo mintis, emocijas, veiksmus, palaikyti visų tų elementų vienovę. Tik taip galėsime priartėti prie sveikos žmonių bendrumenės galimybės.

Genovaitė Pečiulytė yra Neijing mokyklos atstovė Lietuvoje, tradicinės kinų medicinos mokytoja, gydytoja – refleksoterapeutė.