Kaip prižiūrėti savo dantis?

Kaip prižiūrėti savo dantis?

Kinų medicinos gydytoja Genovaitė Pečiulytė pataria, kaip prižiūrėti savo dantis

Kokie veikslniai daro didžiausią įtaką dantims

Kinų medicinoje dantys siejami su inkstais, inkstų energija ir tuo pačiu su vandens elementu. Kinų medicinoje kiekvienas organizmo darinys susijęs su kokiu nors elementu. Be to, žmogaus dantų būklė priklauso nuo to, ką jis paveldėjo. Todėl kad inkstai ir vandens elementas labai siejasi su paveldimumu.

Žinoma, kad galime paveldėti iš savo tėvų stiprius dantis, ir visą gyvenimą neturėsime problemų. Ir galime juos paveldėti silpnus, nors ir gerai prižiūrėtume, turėsime vargelio su tais dantimis.

Taip pat dantų sveikata gali priklausyti nuo rasės. Yra pastebėta, kad, juodosios rasės atstovai Afrikos gyventojai turi stipresnius dantis. Neveltui filmuose matome jų baltą šypseną. Ir Pietų Amerikos gyventojai taip pat – galbūt genetiškai, galbūt dėl rasės ypatumų, galbūt dėl kažkokių mikroelementų didesnio kiekio tame žemyne iš prigimties turi stipresnius dantis. O mes, europiečiai, vakarų pasaulio atstovai, turime silpnesnius dantis. Dėl to puola tiek kariesas, tiek kitos problemos.

Profilaktinkos priemonės

Visų pirma reikia dantis gerai prižiūrėti. Kinų medicina kažkokio specialaus patarimo neturi. Tie patys patarimai, kaip ir vakarų medicinoje – dantis reikia valyti. Jeigu valome šepetuku – gerai. Jeigu norime panaudoti dantų siūlą, tai geriau kad jis būtų vaškuotas, kad nepjautų dantenų.
Kitas varbus dalykas žmogaus dantų sveikatai yra mityba ir kramtymas. Žiūrint, kokį maistą žmogus valgo ir ar skiria pakankamai laiko kramtymui. Kinų tradicinė medicina kalba, kad žmogui kiekvieną dieną reikia suvalgyti maisto, kuris turėtų visų penkių skonių, t.y. sūraus, rūgštaus, kartaus, neutraliai salsvo ir aštraus. Ne tik svarbu maisto kiekis, kad būtų penkių skonių, bet, kad maistas būtų, jei įmanoma, šiltas. Čia jau ne tiek dėl dantų, kiek dėl skrandžio. Kinų medicina teigia, kad žmogui labai svarbu valgyti pakankamai grūdinių kultūrų: įvairių javų, kruopų, riešutų, sėklų. Juos būtina labai gerai sukramtyti.

Kad tokio raciono mums reikia, rodo žmogaus dantų struktūra. Kadangi mes turime daug daugiau krūminių dantų nei iltinių ar kandžių. Ir pagal tai, kiek kokių dantų žmogus turi, tiek vienokio ar kitokio maisto mums reikia. Šią taisyklę atspindi ir sveiko maisto piramidė: daugiausiai grūdinių kultūrų, kruopų, šiek tiek mažiau daržovių, vaisių. Ir mažiausai mėsos, žuvies ar kitų gyvulinės kilmės produktų. Nes ir dantys tą patį atspindi.

Patarimas, jei skauda dantį

Mažas patarimas, jei žmogui suskaudo dantį ir jis negali patekti pas odontologą. Tai pats sau šiek tiek palengvinti danties skausmą galėtų pamasažuodamas vieną tašką rankoje. Jis yra tarp rankos nykščio ir rodomojo piršto delnakaulių. Šių dviejų pirštų delnikaulių susitikimo vietoje yra taškas, reikėtų pamasažuoti tą tašką priešingoje pusėje, nei skauda dantį. Aišku, tai ne išeitis, pas dantų gydytoją vis tiek reikia kreiptis ir pašalinti skausmo priežastį.

Naudingas prieskonis

Dantims naudingas yra prieskonis gvazdikėliai. Bet apie tai kalba daugiau indų medicina. Jie gamina ir dantų pastas su gvazdikėliais, netgi pataria gvazdikėlių aliejumi tepti burną ar skaudančią burnos vietą. Jis turi medžiagų, kurios dezinfekuoja burnos ertmę.