Neijing centras Tian, Ispanijoje

Sveikatos priežiūros (tausojimo) studijų ir asmeninio vystymosi centras TIAN – tai centrinė Neijing mokyklos būstinė, esanti Pozoamargo vietovėje, Cuenca provincijoje, Ispanijoje. Centrinė būstinė įsikūrusi unikaliame pastate, turinčiame kinų ideogramos TIAN formą. Tai „gyvenanti“ ideograma, idėja, perkelta į formą.

TIAN yra svarbi kinų filosofijos sąvoka, reiškianti „Dangaus jėga“, DangusŽvaigždžių žmogus. Šis Centras – tai originalus projektas, neturintis pirmtakų nei precedentų, nesusitapatinantis su jokia religija, filosofija ar bet kokia kita jau žinoma samprata, tačiau atsižvelgiantis į visas dvasinio žmonijos vystymosi apraiškas. Jo idėja ir tikslas – atkurti, atgaivinti, išgelbėti šiuolaikiniame žmoguje žvaigždžių žmogaus savybes: sąmoningą suvokimą, kad yra menkas Dangaus akivaizdoje, įsiklausymą į Dangaus siunčiamus ženklus, pasitarnavimą kitiems savo sugebėjimų pagrindu, kuklumą ir paprastumą, kartu išsaugant savo idealus bei orumą.

Tian pastato vaizdas iš paukščio skrydžio.

Neijing mokykla veikia nuo 1975 m., o dabartinis Centras įsikūrė 1991 m.; jo funkcija buvo ir tebėra vykdyti Tradicinių medicinų studijas, vystymą bei tyrinėjimus. Einant metams, Centras išplėtė savo veiklą, pasiūlydamas platų humanistinės bei meno krypties kursų spektrą. Tradicijos išsaugojime ir atkūrime svarbūs ne vien klinikiniai elementai. Gydančiojo saviugdai, formavimuisi reikalingas taip pat ir astronomijos, fizikos, muzikos, šokio ir daugelio kitų elementų pažinimas; elementų, kurie tariamai nutolę nuo gydymo, tačiau išties labai prisideda prie gydančiojo lankstumo, kūrybiškumo ugdymo bei jo akiračio paciento atžvilgiu praplėtimo, o tuo pačiu ir prie geresnio ligos priežasčių supratimo bei tikslesnio pagalbos priemonių pasirinkimo.

Šis gydantis projektas skleidžiamas kursų, seminarų, kongresų metu, taip pat per Neijing mokyklos internetinį puslapį www.escuelaneijing.org, internetinio radijo bei TV kanalą www.comunicacionestian.com, ir per daugiau nei 30 metų leidžiamą mėnesinį žurnalą „Salud de vivir“ ( „Gyvenimo sveikata“). Šiuo metu Neijing mokyklos yra 20 pasaulio šalių. Studijos ir veikla vyksta 53 centruose.